icon__wave

Управління складом навігаційної вахти на містку

avant_wave

Управління складом навігаційної вахти на містку

Формат навчання
Навчання включає лекції, практичну підготовку на тренажері, методи демонстрації компетентності, а також письмовий тест для оцінки знань.
Курс затверджено
Морська адміністрація України
Академія Американського бюро судноплавства
Республіка Панама
Республіка Ліберія
Республіка Маршаллові Острови
Для кого
Курс призначений для капітанів, старших і других помічників капітанів, вахтових помічників, а також курсантів морських навчальних закладів.
Мова викладання
Українська
Російська
Англійська
Тривалість
Обмеження по місцях

Bridge Resource Management (BRM)

Курс «Управління складом навігаційної вахти на містку» призначений для капітанів, старших і других помічників капітанів, вахтових помічників, а також курсантів морських навчальних закладів.

Основні завдання курсу включають ознайомлення з особливостями використання рухово-рульових установок при маневруванні судна, роботу з комплексом радіо та електронного навігаційного обладнання ходового містка, забезпечення безпечного судноводіння в складних умовах плавання, розвиток ефективних процедур спільного несення вахти на містку, організацію несення ходової навігаційної вахти в умовах інтенсивного судноплавства, управління великовантажними суднами і суднами з особливими маневреними характеристиками, а також відпрацювання дій ходової вахти при лоцманському проведенні, швартових операціях та постановці/знятті судна з якоря.

Заняття проводяться в обладнаному навчальному класі, для практичної підготовки використовується тренажер управління судном TRANSAS Navi-Trainer Professional 5000. Курс розроблений у повній відповідності з міжнародними стандартами ІМО.

На курсі ви навчитеся

Ознайомлення з особливостями використання рухово-рульових установок при маневруванні судна:

  • Вивчення роботи і управління рухово-рульовими установками для забезпечення безпечного маневрування судна в складних умовах плавання.

Використання комплексу радіо та електронного навігаційного обладнання ходового містка:

  • Навчання роботі з радіонавігаційним та електронним обладнанням, включаючи радіозв'язок, електронні картографічні системи, інформаційні навігаційні системи та органи управління судном.

Забезпечення безпечного судноводіння в складних умовах плавання:

  • Розуміння і врахування впливів вітру, течії, мілководдя, вузькостей і умов завантаження на режим роботи судна.
  • Підвищення обізнаності про важливість планування переходів і маневрів, а також необхідність наявності альтернативного плану.

Ефективні процедури спільного несення вахти на містку:

  • Розвиток навичок спільного несення вахти, управління судном в нормальних і аварійних ситуаціях.
  • Підвищення обізнаності та розуміння дружнього стилю взаємного спілкування і користі від створення простої розподіленої ментальної моделі планованого переходу.

Організація несення ходової навігаційної вахти в умовах інтенсивного судноплавства:

  • Відпрацювання дій в умовах обмеженої видимості та складних погодних умов як вдень, так і вночі.
  • Практика дій ходової вахти в складних навігаційних і аварійних ситуаціях.
  • Розвиток навичок взаємодії зі спасательно-координаційними центрами і береговими службами, які беруть участь в аварійних ситуаціях.

Управління великовантажними суднами і суднами з особливими маневреними характеристиками:

  • Придбання і закріплення навичок управління великовантажними суднами і суднами з особливими маневреними характеристиками в умовах обмежених вод і інтенсивного судноплавства.

Відпрацювання дій ходової вахти при лоцманському проведенні, швартових операціях і постановці/знятті судна з якоря:

  • Практика дій при лоцманському проведенні, виконанні швартових операцій, а також при постановці і знятті судна з якоря.

Видача свідоцтв

Свідоцтво кваліфікованого спеціаліста.

Рівень інструкторів-викладачів

Викладачі мають кваліфікацію і досвід, що відповідають вимогам розділу 1/6 Кодексу ПДНВ з поправками. Вони мають морську освіту, більше трьох років досвіду роботи на морських судах і досвід викладання в навчально-тренувальних центрах для командного складу. Всі викладачі мають свідоцтво про проходження курсу «Управління складом навігаційної вахти на містку».

Відповідність вимогам міжнародних конвенцій

  1. A-II/1 - Обов'язки офіцерів, які несуть навігаційну вахту на рівні експлуатації
    • Цей стандарт описує обов'язки офіцерів, які відповідають за навігаційну вахту на рівні експлуатації. Це включає навігацію, безпечне управління судном і дотримання міжнародних правил.
  2. A-II/2 - Обов'язки капітанів і старших помічників капітанів
    • Цей стандарт описує обов'язки капітанів і старших помічників капітанів, включаючи управління судном, забезпечення безпеки і дотримання міжнародних правил і стандартів.
  3. A-VIII/2, ч.3, ч.4, ч4-1пп. 68-69 - Години роботи та відпочинку екіпажу
    • Частина 3 і частина 4 цього стандарту стосуються організації робочих і відпочинкових годин екіпажу для забезпечення їхнього здоров'я і безпеки. Підпункти 68-69 стосуються додаткових вимог щодо управління і контролю робочого часу.
  4. B-VIII/2, ч. 4-1 - Керівництво з управління ресурсами на містку
    • Цей стандарт надає рекомендації та найкращі практики з управління ресурсами на містку, включаючи координацію дій команди, обмін інформацією і прийняття рішень в складних умовах.

Ці стандарти формують основу для навчання та сертифікації морських фахівців, забезпечуючи високий рівень професійної підготовки та безпеки на судні.

Матеріально-технічне забезпечення курсу

Заняття проводяться в обладнаному навчальному класі з можливостями для конспектування, який оснащений відповідними навчально-методичними посібниками і демонстраційними матеріалами (стенди, плакати, постери, слайди, фотографії). Для практичної підготовки використовується тренажер управління судном TRANSAS Navi-Trainer Professional 5000.

icon__wave

Готові почати своє навчання?

Залиште заявку прямо зараз